Rudi osvojil 3. mesto na DP v pospešenem šahu

Iz leve: Matic Lavrenčič (ŠK Ljubljana), Andraž Gregorič (ŠK Nova Gorica), Rudi Olenik Čampa (ŠD Domžale Tajfun)            Foto: Evropska šahovska akademija

Dan po zaključku tekmovanja v standardnem tempu je na istem prizorišču potekalo še državno prvenstvo v pospešenem šahu. Domžalski klub sta zastopala dva igralca, Rudi Olenik Čampa (F12) in Aleksander Kosanovič (F14). Slednji je s polovičnim izkupičkom točk osvojil 16. mesto (od 30 nastopajočih), medtem ko je Rudi popravil vtis in osvojil 3. mesto. Kljub temu ostaja grenak priokus, saj mu je vse do zadnjega kazalo še bolje, z nesrečnim porazom v predzanjem kolu proti istemu nasprotniku kot na standardnem prvenstvu pa je izgubil možnosti za naslov prvaka.